Субота
27.04.2024
06:23
Вітаю Вас Гість
RSS
 

Сайт учителя-дефектолога

Дубограй Олени Станіславівни

Головна Реєстрація Вхід
Каталог файлов »
Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу
Мої файли [114]
Презентації [32]
Презентації для уроків та виховних заходів
Цікаві поробки [6]
Цікаві поробки та майстер-класи

Погода

Головна » Файли » Мої файли

Урок позакласного читання в 4 класі. Сербська народна казка "Чому Місяць вбрання не має"
[ Викачати з сервера (2.04 Mb) ] 25.11.2014, 17:57
Мета: ознайомити учнів з сербською народною казкою «Чому місяць вбрання не має»; учити читати виразно цілими словами, виділяти у тексті головне; розвивати вміння давати характеристику дійових осіб; розвивати та коригувати звуковимову та зв`язне мовлення; виховувати цікавість та любов до читання.
Обладнання: музичний супровід,картки з настроєм, складові таблиці, ілюстрація Місяця (казкового), таблиця та роздаткові картки з фазами Місяця, слова написані на дошці(словникова робота), читанка 4 клас, ілюстрація до казки, Місяці(подарунки)
Тип уроку. Формування нових знань і прийомів діяльності.

Хід уроку
I. Організаційно-вступна частина
Учитель. Діти, пролунав уже дзвінок, починаємо урок позакласного читання! Сьогодні у нас трішки незвичайний урок, на ньому присутні гості – це вчителі нашої школи-інтернату. Давайте повернемося до них обличчям та привітаємося з ними.
Діти. Добрий день.
Учитель. Тепер сідайте всі на свої місця. Сядьте правильно за партами, як справжні учні. Посміхніться, поділіться своєю посмішкою з товаришем.
Нервово-психологічне налаштування
„Летюча гойдалка”.
(під музичний супровід)
Діти заплющить очі. Зробіть глибокий вдих і видих через рот.
Уявіть собі, що ви сідаєте на гойдалку й починаєте розгойдуватися. Ви гойдаєтесь усе сильніше та сильніше. Уверх-униз, уверх-униз. Якнайсильніше! Ще вище! Ви відриваєтесь від гойдалки та злітаєте. Злітаєте та пливете. Пливете куди завгодно. Пливете легко. Під вами вулиці, дахи будинків, дерева, а ви все пливете. Пливете радісно. А далі?
Що буде далі? Розкажіть...(діти розказують свої уявлення)
Перед вами лежать картки позначте ваш настрій на початку уроку і відкладіть їх. А в кінці уроку ми до них повернемося і визначимо який у вас настрій буде наприкінці уроку.
Мовленнєва гімнастика
Учитель.А зараз виконаємо мовленнєву гімнастику,що допоможе підготувати органи мовлення до роботи протягом уроку.
1. Вправи для очей ,губ і язика
- Швидко заплющити і розплющити очі;
- Колові оберти очима;
- Поглянути вдалину;
- Постудити гарячий чай;
- Облизати смачне варення;
- Дістати язичком носа і підборіддя;
- Усміхнутися відкритим і закритим ротиком
2.Артикуляційні вправи
- Як співає соловей?(Фіть-фіть-фіть!)
- Як гуде жук?(Жу-жу-жу!)
- Як шумить вітер?(Ш-ш-ш!)
- Як дзижчить комарик?(Дз-дз-дз!)
3. Розчитування за складовою таблицею №3
(Діти читають таблицю повільно і напівголосно;голосно і швидко)
ІІ. Актуалізація досвіду і корекція опорних знань учнів
Мозковий штурм
- Яка зараз пора року ? (осінь)
- Скільки місяців у осені? (три)
- Назвіть їх? (вересень,жовтень,листопад)
- Зараз який місяць?(листопад)
- Це яка осінь?(пізня)
- Які зміни відбулися в природі?(діти називають)
- Які погодні явища ми можемо спостерігати в листопаді?
- Яка пора року наступна, а попередня?
Давайте складемо з вами зв`язну розповідь про осінь.(Діти складають по черзі речення пов`язуючи їх з попереднім).
- А які ознаки ми можемо дібрати до осені.
- Яка вона буває?
II. Мотивація навчальної діяльності. Постановка завдань уроку.
Вступна бесіда
Учитель. А де ще відбуваються чарівні події?
Діти. В казці
Учитель. А що таке казка?
Діти. Казка - це вигадані події із щасливим кінцем де добро перемагає над злом.
Учитель. А які казки ви знаєте?
Діти. Авторські та народні.
Учитель. Що таке авторські казки?
Діти. Це казки які написав автор.
Учитель. А які це народні казки?
Діти. Це казки ,які написав народ.
Учитель. А яких народів ми вже читали казки?
Діти. Молдавські,грецькі,російські.
Учитель. А ми з вами живемо в якій країні?
Діти .В Україні
Учитель. Тож як називаються казки нашого народу?
Діти. Українські народні казки
Учитель. А як ви думаєте чим відрізняються казки від звичайних оповідань?
Діти. Тим, що в оповіданнях справжні події,а в казках вигадані.
Учитель. Кожен народ самобутній і неповторний. У кожного народу свої звичаї,традиції,своя культура і звісно свої казки. Казок у світі безліч,як зірок у небі. Сьогодні ми будемо з вами читати сербську народну казку.
- Як ви думаєте , хто її написав?
Діти. Сербський народ.
Учитель. А про кого ця казка ви повинні здогадатися.
Гра «Упізнай казкового героя»
Учитель. Хто вдень блідніє, а вночі ясніє?
Діти. Місяць.
Учитель. Діти , а чи доводилося вам бачити місяць?А чи завжди він однаковий?
Хвилинка-цікавинка
Місяць сам не світиться,і ми бачимо його тільки тоді,коли він освітлений Сонцем. Він рухається навколо Землі ,тому впродовж
календарного місяця ми бачимо його по різному,залежно від положення його до Землі і Сонця.
Місяць проходить чотири основні фази освітлення(це зміни видимої з землі частини Місячної поверхні)
Новий Місяць або його ще називають молодик – Місяць на небі зовсім не видно
Перша чверть – освітлена половина Місяця
Повний місяць – освітлена вся поверхня Місяця повністю
Остання чверть – знову освітлена половина Місяця
Місяць змінює свій вигляд від повного кола до тонкого серпа. Тож давайте простежимо на роздаткових картках,як саме зростає місяць щодня.
(робота з картками)
неоменія – перша поява Місяця на небі після молодика у вигляді вузького серпа
старий місяць – освітлена невеличка ділянка поверхні Місяця у вигляді вузького серпа
Учитель. Тож зараз ми будемо читати сербську народну казку «Чому місяць вбрання не має». Відкрийте підручники на сторінці 181,там де у вас закладини.
IV. Сприймання нового матеріалу
1.Словникова робота
Кравець – фахівець з пошиття одягу.
Мірка – це данні ,що визначають розміри кого,або чого небудь.
Куце- недостатньої довжини,коротке
Бідкатися- висловлювати жаль, скаржитися, жалітися, плакатися.
Вбрання – це синонім до слова «одяг» - це вироби із тканини,хутра,шкіри, яким одягають тіло
2.Читання «Луна»
(читання слів за вчителем)
Фізкультхвилинка (музична)
Дихальні вправи
3. Читання вчителем.
Слідкуйте уважно, бо вам треба знайти відповідь на запитання: «Скільки разів приходив місяць до кравця?»
(Діти слідкують)
- А тепер скажіть мені, скільки разів приходив місяць до кравця?
4.Читання «ланцюжком»
V. Усвідомлення вивченого матеріалу
5. Аналіз змісту казки
- Назвіть головних героїв казки.
- Що хотів зробити Місяць?
- До кого він пішов?
- Коли кравець звелів прийти Місяцеві?
- Чому вбрання кравця не підходило Місяцеві?
- Придумайте іншу назву казки.
- Який настрій у вас викликала казка?Чому?
6. Читання «Буксир»
(Пара з «сильнішого» і «слабкішого» учня. «Сильніший» учень веде у читанні , а «слабкіший» намагається досягнути темпу читання «сильнішого учня».
7. Вибіркове читання « Чи є таке речення в казці?»
(Учитель читає речення,учні відповідають знайшовши речення в тексті)
Пішов місяць до кравця.
Завітав місяць через п`ять днів.
«Невже я помилився вдруге?»- бідкається кравець.
Розвів тоді кравець руками та й каже:
Прочитайте ,що ж відповів кравець місяцю в останній раз.
Учитель . Молодці діти.
Учитель. Які ілюстрації можна намалювати до цієї казки? Подивіться, яку я намалювала ілюстрацію. Чи відповідає вона казці? Яким саме рядкам?
VI. Рефлексія
Учитель. Діти , а які тварини найчастіше зустрічаються у казках?
Діти. Вовк,лисиця,заєць,кабан,ведмідь і т.д.
Учитель. То ж ми зараз і перевіремо як ви гарно знаєте риси характеру деяких казкових тварин.
1. Гра «Хто що символізує»
Хитрість,підступність,спритність (лисиця)
Жорстокість,жадібність,злість (вовк)
Силу,незграбність,вайлуватість (ведмідь)
Боягузтво,слабкість,несміливість (заєць)
2. Робота з тлумачним словником
Знайти значення слова «вайлуватий» - незграбний,неповороткий.
VII. Підсумок уроку
Учитель. Діти зараз ми підведемо підсумок уроку у вигляді гри.
Гра «Продовж речення»
- Сьогодні на уроці я дізнався…..
- Найбільше мені сподобалося…
- Мені б хотілося ще...
Чи сподобався вам урок?
Діти,візьміть картки,які ви отримали і позначили там свій настрій на початку уроку та позначте ,який у вас зараз настрій.
(діти позначають)
Аргументоване оцінювання учнів (виставлення оцінок)
VIII. Пояснення домашнього завдання
Читати та переказувати казку. А хто захоче може намалювати ілюстрацію до неї.
На цьому наш урок закінчено . Ви всі розумнички. Дякую вам за співпрацю. А на згадку про наш урок я дарую вам ось такі місяці, щоб вони принесли вам радість та приємні спогади.
Категорія: Мої файли | Додав: lenysya20104
Переглядів: 1408 | Завантажень: 50 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 444

Друзі сайту

  

Сайт-портфоліо 

Бігус Ірини Миколаївни

Сайт "Початківці"


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0