Субота
20.04.2024
11:08
Вітаю Вас Гість
RSS
 

Сайт учителя-дефектолога

Дубограй Олени Станіславівни

Головна Реєстрація Вхід
Каталог файлов »
Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу
Мої файли [114]
Презентації [32]
Презентації для уроків та виховних заходів
Цікаві поробки [6]
Цікаві поробки та майстер-класи

Погода

Головна » Файли » Мої файли

Урок трудового навчання "Елементи комп'ютерної грамоти", 4 клас спеціальної школи-інтернату для дітей із особливими потребами
[ Викачати з сервера (1.02 Mb) · Викачати видалено () ] 09.01.2014, 18:47

Тема уроку: Елементи компютерної грамоти

Мета уроку:

  1. Повторити з учнями основні складові частини комп’ютера, їх призначенням.
  2. Повторити техніку безпеки при роботі з комп’ютером.
  3. Виховувати дбайливе відношення до устаткування кабінету.
  4. Розвиток звязного мовлення.
  5. Коригування постави під час друку тексту.

Обладнання: презентації по темі уроку, комп’ютер, тексти для друкування. 

Хід уроку

І. Нервово – психологічна підготовка.

1. Налаштування на урок.

Працює мій мозок,

І вчусь я старанно,

Сприймаю все нове

І мислю логічно.

Вчителя слово

Здійсню я практично.

    2.Вправи для розвитку дрібної моторики рук.

        - Вправа « Дощик» (постукування пальчиками по столу).

      - Вправа «Вітання» (кожний пальчик лівої руки притискається до пальчика правої руки).

     - Вправа «Вітерець» (імітуємо руками коливання листячка під час вітру).

ІІ. Основна частина.

Діти, ми з вами знаходимось у компютерному класі. Тому нам необхідно повторити правила безпечної поведінки у компютерному класі.

Увага на екран. Переглянемо презентацію і повторимо необхідні нам правила.

 (перегляд презентації і відповіді учнів на питання вчителя).

Продовжимо заняття і повторимо з чого складається компютер. А в цьому нам допоможуть загадки.

(перегляд презентації з відповідями учнів.)

З А Г А Д К И:

Він покаже все на світі:

      Що малюють, пишуть діти,

      Грають як і що співають,

      І як пошту відправляють.

      Все що є – відображає,

      Без нього ПК немає!(монітор)

 На столі вона жива,

   Не біжить, не їсть, не пє,

   Не від кого не тікає,

   А мені допомагає (мишка)

Сотня клавіш, різні знаки,

   Спершу учні – небораки,

   А тепер раз – два й готово,

   Відстукали вони слово.

  Ось де пальцям фізкультура,

  І це все - ….. (клавіатура)

В блоці цім живе процесор,

Помічник він, не агресор.

В ньому щось гуде, співає,

Одним оком нам моргає.

Головний він недаремно,

А зовуть його…..(системний)

Молодці! І для закріплення ваших знань подивимось на дошку і повторимо з чого складається компютер.

(перегляд презентації)

Тепер час приступати до роботи за компютером. Сіли рівненько. Слухаймо уважно.

Повторимо, які кнопки на клавіатурі  нам потрібні  для роботи:

-          для того,щоб надрукувати велику літеру, то треба нажати клавішу….(шифт);

-          щоб перейти на інший рядок треба скористуватись клавішею (ентер) ;

-          щоб відступити слово від слова нажимаємо… (пробіл);

-          щоб стерти непотрібну літеру нажимаємо ..(клавішу зі стрілкою).

А зараз до роботи.

Завдання 1. За одну хвилину надрукувати любі літери. Хто більше.

Завдання 2. Друкування

 під диктовку. 

Учні набирають під диктовку слова мак, ліс, сад, рак.

Зупинились. Очам  треба відпочити.

Проводимо «окотренінг»:

         Відвертаємось від моніторів і виконуємо вправи для очей:

-           очима дивимось вгору – вниз;

-          дивимось із  сторони в сторону;

-          обводимо очима дошку по краю;

-          очима проводимо діагоналі на дошці;

-          покліпаємо очима.

Повертаймося до роботи. Сіли рівненько і працюємо двома руками.

Завдання 3.

        Самостійна робота. Вам необхідно надрукувати розданий вам матеріал. Хто справиться з роботою відхилиться  на  спинку стільця і покладе руки на коліна.

 ( діти працюють,а в цей час вчитель допомагає і контролює хід виконання роботи).

 Бачу вже всі справилися з роботою. Перевіримо виконання завдання. Необхідно по черзі зачитати надруковане речення. (діти починають  читати, а в цей час на дошці зявляються речення)

Поверніться обличчям до дошки. Поки ви читали речення вони зявилися на дошці.

Про себе прочитайте і скажіть, що у вас получилося?

(відповіді дітей)

-          Правильно. У вас вийшов текст.

-          А про що текст? (відповіді учнів)

-          Вірно текст про зиму. Зараз збережемо свої роботи. Як це зробити? (відповіді учнів)

-          Впоралися добре. Вимкнемо компютери.

ІІІ. Заключна частина.

     1. Оцінювання з поясненням (вчитель пояснює учням хто які оцінки отримав і за що).

     2. Урок закінчено. Організовано покидаємо компютерний клас.

Категорія: Мої файли | Додав: lenysya20104
Переглядів: 752 | Завантажень: 270 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 444

Друзі сайту

  

Сайт-портфоліо 

Бігус Ірини Миколаївни

Сайт "Початківці"


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0