Тема: Звук [в],
буква «в».
Мета: Вчити визначати звуки в словах,
ознайомити з буквою «в», вчити виділяти звук [в] з мовного потоку,
розвивати
і корегувати навички читання, збільшити словниковий запас учнів, виховувати
бережливе відношення до природи.
Хід уроку I.Нервово-психологічний настрій
1. Привітання:
Ми візьмемося за руки,
Веселіше стане нам,
Бо у класі всі ми друзі,
Усмішки даруєм вам! - Доброго ранку!
2. Перевірка готовності до уроку
3. Логопедична хвилинка (дихальні вправи, вправи для "веселого язичка")
Пісенька
голосних: А-а-а - абрикосів два.
Е-е-е - яблучко одне.
И-и-и - полунички три.
І-і-і - а малинок дві.
У-у-у - одне кенгуру.
О-о-о - одне вікно. ІІ. Мотивація і повідомення теми уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Хвилинка - повторинка (повторення вивчених букв, гра "День - ніч")
2. Скласти з розрізної азбуки слово РАК (звуко-буквений аналіз слова)
IV. Робота над новим
матеріалом
1.
На дошці слово рак.
- Прочитайте це слово навпаки - кар.
- Викладіть з розрізної азбуки слово
"кар".
- Хто сказав "кар"?
- Ворона.
2.
- Який звук ви почули на
початку слова?
3. Ознайомлення
з буквою «В,в».
4. Заштриховування друкуваної букви «В».
4. Робота над віршем:
От стрибають на морозі
Три ворони на дорозі.
За скоринкою погнались,
На все горло розкричались.
-
Кар, - кар, - кар!
5. Робота над загадкою:
Гострі
зуби, сильні лапи
Дуже
схожий на собаку,
І полює
дуже ловко,
Що,
впізнали, друзі, ... ? (Вовка)
6. Викладаємо
слово вовк з розрізної азбуки.
7. Фізкультхвилинка .
"Вітер". Встали, підняли
руки вгору, робимо нахили в різні сторони. Вітер колише віти на деревах.
"Ведмідь". Ведмідь повільно ходить,
вайлувато переставляє лапи. Діти показують, як ходить ведмідь. V. Узагальнення і закріплення набутих знань
1. Жартівливий вірш:
- Послухайте, як ворона пішла до школи
і що з цього вийшло.
Перший урок.
Воронятко маму молить,
причепилось: -Кар, кар, кар.
Скоро всі підуть до школи,
тож купи й мені буквар.
Мама, звісно, добра птиця
- всеньке місто обійшла;
- Облетіла всі крамниці,
- але книжку ту знайшла.
- Ну, сідай, моє дитятко,
- наймиліше воронятко,
- Починай мерщій, синок,
- щонайперший свій урок.
- Поклювало воронятко
- носом літери: -Кар, кар?
- Мамо, це ж бо не
зернятка.
- Несмачний який буквар! 2. Робота з Букварем
3. Гра "Знайди букву" (на столі лежать букви, дітям треба вибрати тільки букву В)
4. Робота над загадкою:
Дощ пройшов, через ставок
Перекинувся місток.
Кольорів у ньому сім,
Він подобається всім! (Веселка)
-
Скільки кольорів у веселки? (Сім)
- Коли вона з’являються? - Після дощу.
- А які кольори у райдуги? Щоб краще
запам’ятати, я вам розповім
таку фразу:
Четверо - червоний
Орлів - оранжевий
Жадають –
жовтий
Зловити - зелений
Бадьорого
- блакитний
Сусіда -
синій
Фазана -
фіолетовий
Запам’ятай
послідовність кольорів і намалюй райдугу з пам’яті.
5.
Діти малюють веселку.
ІУ. Підсумок.
- Яку букву ми вивчили?
- Які слова з цією буквою ви запам’ятали?
|